Eko Pets - Świadome Żywienie

Eko Pets - Świadome Żywienie

Czystek dla zwierząt 

Czystek  to roślina należąca do rodziny czystkowatych (Cistaceae), to rodzaj wiecznie zielonego, kwitnącego krzewu, liczącego około 50 gatunków.Ojczyzną tego krzewu są tereny leżące w obszarze Basenu Morza Śródziemnego oraz Azji Zachodniej.

W ziołolecznictwie suplementacja czystkiem zyskała sobie na popularności ze względu na silne właściwości antybakteryjne.U zwierząt, między innymi u psów, kotów, a także koni jest szczególnie przydatny, ponieważ podwyższa odporność, a także odstrasza kleszcze i pasożyty . Podobnie jak w przypadku ludzi czystek dla zwierząt jest całkowicie bezpieczny, a jego zażywanie nie powoduje skutków ubocznych. 

Czystek –stosowanie zewnętrzne 

Stosowanie zewnętrzne to przede wszystkim ochrona przed kleszczami,komarami. Przed wyjściem na spacer spryskujemy sierść zwierzęcia wcześniej przygotowanym naparem który przelewamy  do atomizera. 

Stosowanie wewnętrzne-podawany razem z karmą, jest doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt skłonnych do alergii, wynika to z tego, że roślinna  hamuje wydzielanie się histaminy odpowiedzialnej za alergie oraz uczulenia. Fenylokwasy zawarte w czystku pozytywnie  stymulują pracę wątroby i trzustki. Czystek działa wspomagająco w przypadku nieżytów przewodu pokarmowego, stanów zapalnych układu moczowego jak i w przypadku  schorzeń wątroby, może być podawany w formie tabletek a także w postaci proszku.

Preparat należy podawać codziennie. Aby móc mówić o skuteczności czystka dla zwierząt, terapie dobrze jest stosować przez dłuższy czas, który niezbędny jest do zmiany zapachu zwierząt na mniej przyjemny dla kleszczy. Nie zauważymy więc efektów z dnia na dzień a minimalny okres, o jakim mówią lekarze weterynarii to 10 tygodni. 

W Naszym sklepie proponujemy czystek, który sami stosujemy u naszych zwierzaków. https://ekopets.pl/produkt/barfeed-cistus-190-g/ ,https://ekopets.pl/produkt/pokusa-rawdietline-czystek-cistus/, https://ekopets.pl/produkt/pokusa-rawdietline-czystek-cistus-120-tabletek/

Warto jednak pamiętać, zioła nie mogą być zamiennikiem leków, jedynie wspomagają prace organizmu .Wiele ziół także wpływa na działanie leków i tutaj zawsze wymagana jest konsultacja z lekarzem weterynarii , lub zoodietetykiem. 

Eko Pets | Bohaterów Września 35/9, 72-600 Świnoujście | tel: 505915521 | email: info@ekopets.pl | NIP: 8551456958 | REGON: 389352430