Eko Pets - Świadome Żywienie

Eko Pets - Świadome Żywienie

Warzywa i owoce w żywieniu zwierząt

Owoce i warzywa w psiej diecie ?

Tak , to zdrowy sposób na wzbogacenie diety pupila. Jeżeli zdecydujesz się od czasu do czasu podać psu kawałek owocu lub warzywa, musisz wiedzieć, które z nich nie będą dla niego szkodliwe.Najbardziej popularne i bezpieczne to :

marchew, dynia, pomidor, zielony ogórek, buraki, pietruszka, seler, kiszona kapusta.

W kociej diecie warzywa nie są istotne ,natomiast czasami są stosowane w pewnych jednostkach chorobowych.

Pamiętaj również, że gotowane warzywa, są bardziej przyswajalne. Muszą one być jednak przygotowane bez przypraw, na przykład soli, pieprzu czy cukru.

W przypadku owoców musimy pamiętać ,że przyczyną problemów zdrowotnych są pestki, dlatego przed podaniem koniecznie je usuwamy.

Bezpieczne owoce które najlepiej podawać na surowo to: śliwki, banany ,jabłka, arbuz, gruszki, owoce leśne.

Pamiętaj!

Nie podawaj swojemu przyjacielowi tych warzyw i owoców

-cytrusów, winogron, rodzynek ,

-czosnku, cebuli, pory, szczypiorku,

-szpinaku, szczawiu ,rabarbaru,

-niedojrzałych pomidorów,

-surowych ziemniaków

Zjedzenie przez zwierzę czegoś niewłaściwego może w najlepszym wypadku skończyć się niestrawnością jednak w zależności od ilości spożytego produktu, wielkości, wieku, kondycji zwierzęcia może skończyć się nawet jego śmiercią . Pamiętajmy jednak ze podstawą żywienia psów powinna stanowić specjalna karma pełnoporcjowa, tak zwana bytowa lub dieta BARF. W Naszym sklepie oferujemy karmy które w składzie mają już owoce lub warzywa a co najwazniejsze są zdrowe i bezpieczne dla Twojego zwierzaka:) Meatlove Raised Goat Kozina z dynią, Meatlove Deer Jeleń z ziemniakami,

Eko Pets | Bohaterów Września 35/9, 72-600 Świnoujście | tel: 505915521 | email: info@ekopets.pl | NIP: 8551456958 | REGON: 389352430